Konie: atrakcje zakopanego i okolicy

fot. Marcin Szkodziński

Zakopane oraz okoliczne miejscowości, to ostoja tradycyjnych gospodarstw z końmi. Zwierzęta nie są już wykorzystywane tylko do prac, a hodowane są bardziej w celach rekreacyjnych przejażdżek. Podhale wręcz słynie z hodowli koni, które dla dzieci są niewątpliwą atrakcją.

Przejażdżki wierzchem, w dorożce lub zimą w saniach, to atrakcja, którą dziecko zapamięta na długo. Przyjeżdżając do Zakopanego na wypoczynek miejsc, gdzie spotkamy konie jest bardzo dużo.

Przejażdżki dorożkami

Na górali, którzy pilnują koni zaprzęgniętych w dorożki znajdziemy już na samych Krupówkach. Na tym najsłynniejszym deptaku w Polsce znajdziemy aż trzy miejsca postojowe. Dzieci mogą podejść do konia i jeśli woźnica pozwoli pogłaskać.
Wielką atrakcja będzie także sama przejażdżka dorożką ciągniętą przez koniki. Ceny takiego przejazdu uzależnione są od długości trasy jaką wybierzemy, a zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.
W trakcie jazdy dzieci na pewno ucieszą opowieści górala o Zakopanem i Tatrach.
Wynająć dorożkę można także w Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej.

Przejażdżki wierzchem

Nie każdy dorosły, a co dopiero mówiąc dziecko odważy się wsiąść na konia. Tych, którzy jednak przełamią swoje lęki czeka wspaniała przygoda.
Jazdę można zacząć już na Gubałówce, gdzie górale stoją z osiodłanymi dużymi końmi dla dorosłych oraz kucykami dla dzieci. Jest to idealne miejsce na stawianie swoich pierwszych kroków w jeździe konno, ponieważ opiekun cały czas idzie obok zwierzęcia pilnuując, aby jeźdźcowi nic się nie stało.
Osoby, które już wcześniej jeździły mogą się wybrać do jednej ze stadnin konnych, które znajdują się w okolicach Zakopanego.

Kuligi z ogniskiem

Wielką atrakcją dla dzieci będzie zimową porą przejazd saniami po zmroku w zapalonymi pochodniami. W Zakopanem jest kilka firm, które organizują zimą kuligi, a latem przejażdżki wozami konnymi.
Na końcu takiej trasy czeka na turystów zapalone ognisko i kiełbaski, które opieka się przy dźwiękach muzyki góralskiej kapeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *