Kuligi Zakopane – super atrakcja!

Żaden miłośnik gór nie ma wątpliwości, że warto je poznać o każdej porze roku, ponieważ zawsze dostrzeżemy coś, co nas zauroczy. Wiosną i latem podziwiamy niezwykłą przyrodę, jesienią całe otoczenie przybiera odcienie złota i czerwieni. Natomiast zimą króluje biel. Wiele osób właśnie wtedy decyduje się na podróż w Tatry, chcąc poszaleć na stoku, pojeździć na łyżwach, cieszyć się widokami. Podkreślmy – zimową atrakcją, której nie można przeoczyć jest kulig w Zakopanem.

Ogromna frajda

Pędząc saniami przez bajeczne, górskie tereny i podziwiając pokryte śniegiem szczyty, lasy, łąki, doliny, na twarzy maluje się szeroki uśmiech. Nie może być inaczej! Spektakularne zakątki sprawiają, że zapominamy, co znaczy słowo „stres”, nie w głowie nam codzienne troski. Skupiamy myśli na obecnej chwili, na tym, by jak najwięcej z niej czerpać. Chcemy dostrzec wszelkie szczegóły krajobrazu oraz delektować się atmosferą regionu, w którym przebywamy.

Można wybrać kulig dzienny Zakopane lub ten po zmroku. Obie opcje są ciekawe. Jedni wolą zachwycać się pejzażami w mroźne, słoneczne południe, innym przypadnie do gustu przejażdżka w ciemności, którą rozświetla blask pochodni. Poszukując oferty warto zwrócić uwagę na firmy proponujące atrakcje po kuligu, w postaci np. ogniska, spotkania ze zbójnikami, bądź z gawędziarzem. Urozmaicimy sobie wypoczynek i przekonamy się o tym, że mieszkańcy Podhala wiedzą, co to wyśmienita zabawa.

Zimowa podróż

Święta, sylwester, ferie, walentynki – zimą nie brak okazji, by udać się w Tatry. Koniecznie trzeba wtedy pamiętać o przejażdżkach saniami. Znalezienie odpowiedniej opcji nie będzie trudne. Internet służy pomocą. Masa w nim najróżniejszych opcji, zarówno dla małych turystów, jak i ich rodziców. Wystarczy w wirtualną przestrzeń wrzucić np. hasło – kulig Zakopane ferie i pojawia się długa lista propozycji.

Można zajrzeć na fora, na których internauci wymieniają się spostrzeżeniami na temat udanego urlopu w mieście pod Giewontem oraz polecają konkretne firmy zajmujące się organizacją kuligów. Informacje takie ułatwiają zaplanowanie idealnego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *