Co robić w Zakopanem gdy pada

Pogoda w Zakopanem nie zawsze rozpieszcza. Wystarczy silniejszy wiatr, by Polskie Koleje Linowe wstrzymały kursowanie kolejki na Kasprowy, a kilka deszczowych dni potrafi zniweczyć plany eksplorowania Tatr z racji śliskich i niebezpiecznych szlaków. Tymczasem Zakopane ma dobrą ofertę również na niepogodę. Nawet jeśli spędzamy tu wolne dni z dziećmi.
Rowerowa wycieczka

Nawet jeśli mocno wieje w samych Tatrach, wiatr niekoniecznie musi być na tyle uciążliwy, żeby uniemożliwić spędzenie sympatycznego dnia w górach. Wystarczy wsiąść w kolejkę linowo-terenową na Gubałówkę i całą rodziną wyjechać na wierzch. Tam czeka nas masa atrakcji z parkiem linowym, zjeżdżalnią grawitacyjną, czy mini-golfem. Na dół przyjemniej jest zjechać rowerem, dlatego zamiast kupować bilet w dwie strony, warto wziąć pod uwagę zjazd rowerem na dół. Na Gubałówce działa wypożyczalnia Zjazd.pl. Rowery można oddać w centrum Zakopanego, a przy okazji przy punkcie zwrotu sprzętu funkcjonuje plac zabaw dla dzieci. Do obiadu czas można spędzić tutaj.

Jazda quadami
Nie ma złej pogody na wyprawę czterokołowcem. Amatorzy off-roadu wolą nawet kiedy jest mokro, ponieważ górskie bezdroża obfitują wtedy w błotne odcinki, których pokonanie nie jest trudne, ale sprawia mnóstwo frajdy. Wypożyczalnia quadów Quadoo.pl na Gubałówce oferuje wrażenia na wycieczkach jedno- dwu- trzygodzinnych, a nawet całodzienne wyprawy. Nie ma przeszkód by wzięły w nich udział najmłodsze pociechy, quady są dwuosobowe i można jechać w parach rodzic – dziecko. Niejedna mama przekonała się już, że wystarczy odrobina odwagi by cała rodzina miała niezapomnianą frajdę.

Zabawa pod dachem
Jeśli jednak absolutnie nie zamierzamy wystawić dzieci na działanie złych warunków atmosferycznych, doskonałym planem będzie odwiedzenie Parku Janosika. Ponad 500 metrów kwadratowych czystej zabawy docenią dzieci już od pierwszego roku życia, natomiast ich rodzice zaczekają przy pysznej kawie. Dzieci też mogą się tu posilić podczas przerwy w zabawie, jako że czekają na nie soki, przekąski i koktaile. Żadnych batonów i wafelków! Basen kulkowy, boiska do gry, zjeżdżalnie, to wszystko sprawi, że w nocy maluchy będą zdrowo spały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *