Tatry: wycieczka z dzieckiem

fot. Marcin Szkodziński

Wybierając się w Tatry dzieckiem warto wcześniej przygotować się do wycieczki. Spakowanie plecaka z jedzenie, piciem i mapą, to absolutna podstawa. Watro jednak poczytać jakie atrakcje znajdują się po drodze, gdyż dziecko lubi zadawać sporo pytań.

Informacji o tym co znajduje się na wybranym przez nasz szlaku znaleźć można bardzo dużo. Począwszy od internetu, gdzie na stronach poświęconych Tatrom znajdują się szlaki opisane niemal krok po kroku, aż po drukowane przewodniki.

Jak nazywają się szczyty

Wędrując z dzieckiem warto jest pokazać mu już na początku wędrówki, w które miejsce podążamy. Odległość, a czasem i wysokość naszego punktu docelowego jeśli jest on widoczny na pewno zmotywuje małego podróżnika.
Wart też zapoznać się z nazwami szczytów, które będą widoczne z nasze trasy. Ile razy rodzice słyszeli od swojej pociechy pytanie, co to jest i jak się nazywa? Watro czasem poświęcić chwilę czasu na przestudiowanie mapy, aby można było dać poprawną odpowiedź dziecku.

Dzikie zwierzęta

Tatry, to nie tylko skaliste szczyty i lasy, ale także moc dzikich zwierząt. Większości z nich za dnia chowa się w mniej dostępnych dla ludzi terenach, które zazwyczaj są położone w wyższych partiach gór.
Jeżeli jednak wyjdzie się z dzieckiem odpowiednio wcześniej, to zobaczymy sarny i jelenie, kozice, świstaki, a może nawet niedźwiedzia, który jest największym tatrzańskim drapieżnikiem.
Musimy jednak pamiętać, że Tatry, to także małe zwierzęta jak ptaki, czy owady. Wycieczka w gór połączona z odkrywaniem tatrzańskich zwierząt może być dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *