Zakopane: wodne atrakcje nie tylko dla dzieci

fot. Marcin Szkodziński

Zakopane oraz całe Podhale słynie z aquaparków i wód termalnych. To jednak nie wszystkie atrakcje wodne. Są pod Giewontem miejsca, w których również można miło spędzić czas bez konieczności uiszczania opłaty za wstęp.

W samym Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach można znaleźć miejsca do wypoczynku nad wodą. Co więcej miejsca te są ogólnodostępne, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić kilka nawet kilkaset złotych na inne atrakcje.

Dzika plaża w Kuźnicach

Wszyscy, którzy choć raz przechodzili przez zakopiańskie Kuźnice skąd odjeżdża kolejka linowa na Kasprowy Wierch zauważyli rozlewisko na potoku Bystra płynącym tuż obok dolnej stacji kolejki. Rozlewisko to w sztuczny sposób zostało utworzone przez zbudowaną tam tamę.
W słoneczne dni jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku nad wodą. Znużeni opalaniem mogą znaleźć ochłodę w zimny górskim strumieniu.

Park Miejski z potokiem

Kolejnym wspaniały miejscem do wypoczynku z dziećmi w Zakopanem jest Park Miejski i. Józefa Piłsudskiego. W parku znajduje się wspaniały plac zabaw oraz dużo zielonego terenu z ławeczkami. Znajdziemy tu także górski potok, w którym można szukać ochłody.
Zejście do potoku oraz samo jego dno zostało ukształtowane w taki sposób, żeby dzieci mogły się bezpiecznie bawić bez obaw o głębsze miejsca.

Miejska fontanna

Kolejne wspaniałe do zabaw dla dzieci miejsce znajduje się nieopodal parku na Placu Niepodległości. Wybudowane tu zostały fontanny tryskające prosto z deptaka.
W upalne dni jest to najczęściej odwiedzane miejsce rzez rodziny z dziećmi. Mali turyści z wielką radością biegają pomiędzy tryskającymi słupami wody, podczas gdy rodzice mogą obserwować swoje pociechy z leżaków do opalania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *